Soutěže v Sudoku

Sudoku se v průběhu věků stalo plnohodnotným sportem jako jsou například šachy. Pořádají se v něm nejen obyčejné soutěže, ale také mezinárodní mistrovství.

Mistrovství ČR v Sudoku

První mistrovství České republiky v Sudoku proběhlo 19. 2. 2006 v Brně. Vítězkou se stala Jana Tylová, na druhém místě skončil Petr Nepovím a třetí místo obsadil Pavel Pellar. Šest nejlepších hráčů se posléze zúčastnilo mistrovství světa v Itálii.

Mistrovství ČR 2007 se konalo 27. 1. taktéž v Brně. První místo opět obsadila Jana Tylová, druhý skončil Pavel Pellar a třetí Jakub Ondroušek.

V roce 2008 se mistrovství ČR uskutečnilo 24. 2. opět v Brně. Tentokrát na první místo dosáhl Jan Novotný, druhý byl Jakub Ondroušek a Jana Tylová skončila na třetím místě.

Mistrovství v roce 2009 dopadlo takto: 1. místo opět Jan Novotný, 2. místo Jakub Hrazdíra a 3. místo Jan Mrozowski.

Mistrovství světa v Sudoku

Vrcholnou událostí v Sudoku je každoroční mistrovství světa. Česká republika má na každém z nich několik želízek v ohni a z těch proběhlých si už přivezla několik medailí.

První mistrovství světa v Sudoku se konalo v italském městě Lucca, 10. – 12. 3. 2006 a jeho vítězkou se stala Jana Tylová.

Druhé mistrovství se přesunulo do Prahy a konalo se 28. 3. – 1. 4. 2007. Vítězem soutěže jednotlivců byl Američan Thomas Snyder a soutěž družstev vyhrálo Japonsko.

V roce 2008 se mistrovství světa konalo 14. – 16. 4. v indickém městě Goa. Thomas Snyder obhájil svou pozici světového šampióna a Česká republika si přivezla zlato z klání týmů.

Čtvrté mistrovství světa se konalo na Slovensku v Žilině, 24. – 27. 4. 2009. Thomase Snydera porazil ve finále Polák Jan Mrozowski a vítězem týmové soutěže se stalo domácí Slovensko.